poniedziałek, 23 października 2017

siatka

Jeśli same materiały na budowę sso, to spokojnie wystarczy. Nasza parterówka ma w sumie ok 119m2, koszt materiałów samych to ok 87k. Bez wynagrodzenia za murowanie. Klasyczny fundament, ściany z ytong forte oraz silki, strop teriva, więźba i deskowanie dachu sprowadzane z mazur, papa na podłożu poliestrowym. Buduję budynek o podobnej powierzchni (użytkowa 83m2), jednak u mnie jest poddasze użytkowe. Chciałbym zbudować płytę fundamentową na podniesionym gruncie czyli podsypce żwirowej zagęszczonej lub tłuczeń betonowy ?

1. Czy muszę wybrać grunt rodzimy np. - 30 cm i usypać na + 30? i wtedy mogę zacząć prace przygotowawcze do wylania płyty Fundamentowej( chciałbym aby domek był trochę nad poziomem działki. Płyta ma mieć 20 cm grubości Siatka zbrojeniowa Fi 8 10x10 cm.

2. jakiej Granulacji potrzebuję żwiru? ( słyszałem, że najlepiej zamawiać 28 ton) ile taka wywrotka może kosztować?

3. Styropian eps 200 z frezem 10 cm grubości będzie dobrym rozwiązaniem? ( jaki najlepiej kupić? )

4. Planuję budowę w systemie dryfix porotherm czy to dobre rozwiązaniem ( nie chcę za bardzo bawić się w zaprawy ponieważ na budowę wpadałbym na kilka godzin po pracy i jak nie patrzeć jest to szybsze i prostsze murowanie)  .Zakładasz grubość płyty 20cm - dlaczego? ktoś zrobił Ci projekt? konstruktor? I nie chciał wiedzieć, co tam w ziemi siedzi? Podstawa przy płycie, to
badanie geotechniczne - onop powie Ci, czy coś trzeba wymienić i ile - ale o tym zdecyduje też kontruktor płyty jak zobaczy dane.
AD2.Tony nie są jednostką granulacji. Ziarnistość podaje się w przedziale, np 8-16, co do tonażu, to z reguły najtaniej brać w większych ilościach, ale nie wszędzie taka wanna wjedzie.
AD3.Ten styro to pod płytę? Dom będzie całoroczny? Jak dom niezbyt ciężki na dobrej, osuszanej podbudowie, to EPS200 da radę. A ile to zależy od tego, jaki standard energetyczny ma dom osiągnąć - polecam zrobić OZC. Można nawet samemu, jeśli dom niezbyt skomplikowany. Jeśli nie, to na podstawie projektu fachowiec zrobi to za opłatą - i są to dobrze ulokowane pieniądze.
AD4.O dryfixie nie wiem za dużo, ale ludzie tutaj to robili i domy stoją. Dlaczego wybrałeś ceramikę?

Pytania może i banalne, ale kto pyta nie błądzi. Natomiast ze stanu wiedzy polecam poczytanie tego forum - jest wątek o płycie fundamentowej, są dzienniki budowy z których się sporo dowiesz, jak budowanie wygląda.

Moim zdaniem w 80 tysiącach z całą pewnością budynku dobrze nie zbudujesz.
Zaznaczam - dobrze. Jest to teoretycznie wykonalne ale z najtańszych materiałów, czyli; najtańsze okna, minimum ocieplenia itd.
Pytanie też do jakiego etapu planujesz owe 80 tysięcy.
Zaoszczędzisz na budowie, dopłacisz potem w rachunkach za energię... No może nie tak od razu, będzie to rozłożone w czasie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz